دسته بندی ها

سوالات متداول

پرسش های متداول

 آیا خرید حضوری برای مشتریان ممکن است؟

از آنجایی که IRANTK  فروشگاه اینترنتی است، لذا خرید و تحویل سفارش تنها از طریق سایت امکان ‌پذیر می باشد و امکان بازدید حضوری و انتخاب کالا وجود ندارد، اما امکان تحویل حضوری فراهم است و مشتریان عزیز ساکن تهران می توانند با انتخاب گزینه پیک تهران موقع سفارش و تکمیل خرید منتظر تماس همکاران ما باشند (معمولا بین ده دقیقه تا نیم ساعت پس از خرید هماهنگ می شود) آدرس ما در قسمت تماس با ما قید شده است ، همچنین در گوگل مپ می توانید فروشگاه انجمن تعمیرکاران ایران را جستجو کنید تا لوکیشن ما را پیدا کنید.

ساعت کار فروشگاه IRANTK چیست؟

 از شنبه تا چهارشنبه 10 صبح لغایت 19 عصر و پنج شنبه از 10 صبح تا 15 عصر خدمتگذاریم.

پشتیبانی فنی در چه ساعاتی پاسخگو است؟

پشتیبانی فنی به صورت 24 ساعته از طریق وات ساپ یا تلگرام شماره 09013854630 پاسخگوی سوالات شماست.

در چه ساعاتی میتوانم سفارش خود را ثبت کنم ؟

سفارش کالا در تمامی روزهای سال به صورت 24 ساعته امکان پذیر است.

ارسال کالا به چه روشی امکان دارد؟

ارسال کالا در تهران با انتخاب شما (پیک تهران و حومه)  در انتهای مراحل سفارش  از ساعت 10 صبح تا 19 عصر و چند دقیقه پس از خرید انجام می شود و ما از طریق اسنپ یا الوپیک (هر کدام در آن زمان قیمت مناسب تری داشته باشند) سفارش شما را ارسال می کنیم و بین ده دقیقه تا یک ساعت پس از دریافت کد رهگیری خرید ، با شما هماهنگ می شود و معمولا در کمتر از یک ساعت ( با توجه به ترافیک) به دست شما می رسد.

ارسال از طریق تیپاکس از شنبه تا چهارشنبه حدود ساعت 16 عصر و پنج شنبه ها حدود ساعت 12 ظهر انجام می گردد و در صورتی که قبل از زمان های یاد شده خرید خود را تکمیل کنید، همان روز تحویل شرکت تیپاکس می شود و کد رهگیری از طرف  شرکت تیپاکس به تلفن همراهی که موقع خرید ثبت کرده اید ارسال می شود.

به خاطر داشته باشید پس از تحویل بسته توسط ما ، فروشگاه امکان هیچ اقدامی که مبنی بر تسریع یا تعلل زمان رسیدن بسته به شما باشد را ندارد و باید از طریق سایت تیپاکس به نشانی www.tipaxco.com و یا تلفن 8457-021 پیگیر این امور باشید.

طبق اعلام شرکت تیپاکس مدت زمان حدودی که معمولا بسته ها به دست شما می رسند در شهرهای شمالی ایران بین 24 تا 48 ساعت و در شهرهای جنوبی حدودا بین 3 تا 5 روز است.

 ارسال از طریق پست از شنبه تا چهارشنبه حدود ساعت 12 ظهر و پنج شنبه تا ساعت 10 صبح انجام میگردد و در صورتی که قبل از زمان های یاد شده خرید خود را تکمیل کنید، همان روز تحویل شرکت پست به صورت پیشتاز می شود و کد رهگیری از طریق پیامک توسط سایت به تلفن همراهی که موقع خرید ثبت کرده اید، ارسال می شود.

به خاطر داشته باشید پس از تحویل بسته توسط ما ، فروشگاه امکان هیچ اقدامی که مبنی بر تسریع یا تعلل زمان رسیدن بسته به شما باشد را ندارد و باید از طریق سایت شرکت پست به نشانی www.post.ir  و یا تلفن 193  پیگیر این امور باشید.

طبق اعلام شرکت پست همه بسته ها می بایست تا سه روز کاری در سراسر کشور تحویل گردند ، اما متاسفانه معمولا چنین نشده و ممکن است حتی تا چند هفته هم بسته شما نرسد که فروشگاه IRANTK در این خصوص امکان هیچ نوع اقدامی ندارد و توصیه ما بر این است که زمانی که هیچ عجله ای برای رسیدن بسته خود ندارد از پست استفاده کنید.

ارسالا کالا توسط پست هوایی همه روزه تا ساعت 15 انجام می شود و در شهرهای دارای فرودگاه قابل ارائه می باشد.

معمولا بین 24 تا 48 ساعت بسته به دست شما می رسد و برای پیگیری می توانید از پشتیبانی فنی درخواست رسید قبض هوایی را داشته باشید.

آیا بسته ها بیمه می شوند؟

این موضوع  در شرکت های حمل مختلف متفاوت است.

پست همه بسته ها را بیمه عادی و با تعهد بیمه تا سقف بیمه عمومی انجام می دهد و در صورت آسیب یا مفقودی بسته امکان شکایت از پست وجود دارد ، اما متاسفانه امکان گرفتن خسارت از این شرکت بسیار بعید و تقریبا غیر قابل انجام است.

تیپاکس همه بسته را طبق ارزش فاکتور ثبت می کند و در صورت آسیب یا مفقودی با ثبت شکایت عموما امکان دریافت خسارت وجود دارد.

درصورت آسیب به بسته یا مفقودی آن چه کنیم؟

متاسفانه گاهی به دلیل حمل نا صحیح بسته ها آسیب می بینند و چون اغلب قطعات موجود در سایت الکترونیکی و حساس است عملا غیر قابل استفاده می شوند .

گرچه این اتفاق به ندرت بوجود می آید  ولی بسیار ناخوشایند است و ما هم از این بابت متاسفیم اما ، فروشگاه هیچ تعهدی در خصوص آسیب احتمالی ندارد و امکانی جهت پیگیری این امور ندارد و پس از تحویل بسته و دریافت کد رهگیری تکلیف ما تمام شده و شما صاحب بسته هستید و در صورتی که بسته توسط شما به دلیل آسیب تحویل گرفته نشود و به ما عودت داده شود ما نیز از تحویل آن امتناع خواهیم کرد و توصیه می کنیم مراحل ثبت شکایت از شرکت حمل را پیگیری کنید.

باید عرض شود که هیچ شرکت حملی بسته پاره یا له شده و معیوب را تحت هیچ شرایطی از فرستنده تحویل نمی گیرند و این اطمینان به شما داده می شود که بسته بندی استاندارد و سالم به شرکت حمل تحویل شده است.

در صورتی که بسته دریافتی شما آسیب دیده است می توانید از دو طریق شکایت خود را ثبت کنید.

راه اول

سامانه ثبت و پیگیری شکایات پستی به نشانی www.eop.post.ir

ثبت شکایات مشتریان تیپاکس به نشانی www.tipaxco.com/customersupport#sabtsh

راه دوم

سامانه ثبت شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cri.ir

با توجه این مطلب که سازمان تنظیم مقررات نهاد ناظر بر عملکرد پست و تیپاکس می باشد معمولا پیگیری شکایت از این طریق نتیجه بهتری دارد ، اما در خصوص شکایت از پست  امید زیادی به دریافت نتیجه مطلوب نداشته باشید.

 چه اطمینانی برای خرید از فروشگاه آنلاین irantk وجود دارد؟

فروشگاه irantk دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

همچنین با دارا بودن سابقه بیش از 20 سال سابقه در امر آموزش الکترونیک در انجمن مرجع www.irantk.ir  بین دانشجویان و تعمیرکاران الکترونیک کاملا شناخته شده و مورد اعتماد است.

 آیا کالاهای موجود در irantk گارانتی دارند؟

متاسفانه در کشور ما واژه گارانتی خوشنام و با عملکرد صحیحی نیست و گارانتی کننده و مشتری هیچ یک  راضی نیستند.

اغلب گارانتی ها با شروطی همراه است که مفاد آن به گونه ای تنظیم شده که عملا مشتری هیچ بهره ای از خدمات آن نمی برد و به نوعی فریب مشتری جهت بازاریابی تبدیل شده است.

ما خود را متعهد به مشتری می دانیم اما ترجیح ما این است که کالاها را بدون گارانتی عرضه کنیم.

تک به تک محصولات قبل از بسته بندی طی دو مرحله  بازبینی و کنترل کیفی می شوند. اول بازدید ظاهری محصول و سپس آزمایش الکترونیکی آن.

در صورت مشاهده هرگونه ایراد کالا بلافاصله از چرخه فروش خارج خواهد شد.

در صورتی که به هر دلیل از کالای خریداری شده پشیمان شوم امکان مرجوعی وجود دارد؟

بله ، با رعایت شرایط زیر و تا 48 ساعت کاری  پس از تحویل گرفتن کالا می توانید کالا را می توانید مرجوع کنید و پس از آن هیچ عذری مورد پذیرش نیست.

  1. کالا روی کار نصب نشده باشد(چسب بکلایت باز نشده باشد یا جای پیچ و پین آن زخم نشده باشد)
  2. هیچ گونه دخل و تصرفی در اصل و یا متعلقات بوجود نیامده باشد(لحیم کاری و یا چسب کاری نشده باشد)
  3. همه متعلاقات و کارتن و فاکتور داخل بسته باشد و به آدرس فرستنده مرجوع شود.
  4. اطلاعات ارسال کالا به وات ساپ پشتبانی ارسال شود.
  5. کالا سالم به دست ما برسد.
  6. مبلغ خرید فقط در کیف پول کاربر شارژ شده و مشتری می تواند از این اعتبار جهت خرید مجدد استفاده کند و امکان برگشت به حساب وجود ندارد.

نکته"  فروشگاه irantk  در مکان قید شده در تماس با ما سایت واقع شده است و در صورت اشتباه در خرید – انصراف از خرید و هر اتفاق دیگر هزینه مرجوعی رفت و برگشت هر دو به عهده مشتری می باشد و در صورت پسکرایه کردن هزینه پرداختی از اصل طلب مشتری کسر می گردد و الباقی در کیف پول شارژ می شود.

آیا تعداد و قیمت ها در سایت بروز است؟

تمامی محصولاتی که در سایت وجود دارد از نظر تعداد و قیمت بروز است.

اگر محصولی به اتمام رسیده باشد و نیاز فوری دارید حتما با پیشتیبانی تماس بگیرید.02191079553

در برخی محصولات محدودیت تعداد سفارش وجود دارد علت چیست؟

برخی از کالاها مثل سیم لحیم (قلع) جنبه حمایتی برای همکاران فنی و مشتریان دارد و چون اغلب قلع های داخل بازار سرطان زا هستند ، توسط ما از بهترین نوع تهیه و با سود بازرگانی صفر در سایت عرضه می شود. برخی از فروشندگان و یا همکاران با دیدن قیمت مناسب و اغلب زیر قیمت عمده فروشی ها تمایل به خرید تعداد بالا و کسب سود دارند و ما مجبوریم برای حفظ حقوق مشتری برای مصرف کننده محدودیت بگذاریم.

دو سفارش به فاصله کم از هم گذاشتم آیا در یک بسته ارسال می شود یا دو بسته ؟

تمام تلاش همکاران شما در irantk این است که کمترین هزینه به شما تحمیل شود و در صورت مشاهده چند خرید با فاصله کم تا جای ممکن در یک بسته ارسال می شود.

مبلغ فاکتور با درگاه پرداخت کمی متفاوت است علت چیست؟

متاسفانه این مبلغ کارمزد درگاه پرداخت زرین پال است و  تا سقف 3000 تومان از مشتری اخذ می شود.

در صورت کسر وجه از حساب و تایید نشدن سفارش چه کنم؟

در این شرایط ابتدا باید مطمئن شد مبلغ از حساب کسر شده که این موضوع با دریافت تراکنش های بانکی و یا دریافت SMS پرداخت از طرف بانک مشخص میشود. اگر مبلغ در حساب بانک طرف قرارداد باقی بماند، بین 2-3 ساعت تا نهایتا 72 ساعت بعد مبلغ بازگشت داده میشود. اما اگر پس از ثبت سفارش یا پرداخت، SMS تایید برای شما ارسال نشد یا در اولین فرصت در روز کاری با شما تماس گرفته نشد، میتوان با همکاران بخش پشتیبانی موضوع را هماهنگ کرده تا پس از تایید مبلغ کیف پول جهت خرید شما شارژ شود.

مدل های بکلایتی که در سایت وجود دارد دقیق است؟

بله اما نکته مهمی دارد.

 مدل های ذکر شده با زحمت فراوان جمع آوری شده است ، دقت داشته باشید برای اطمینان حتما باید بکلایت دستگاه خود را با چشم مشاهده و با عکس و مشخصات سایت تطبیق دهید.

در یک مدل تلویزیون بعضا چند نوع پنل مختلف استفاده شده است. مثلا در تلویزیون ال جی مدل 42LN دو نوع پنل مختلف استفاده شده و نمی توان به صورت 100 درصد گفت که این مدل از چه بکلایتی استفاده شده است و همیشه درصدی خطا دارد.

در این خصوص می توانید از راهنمایی کارشناس فنی در واتساپ یا تلگرام بهره مند شوید . 09013854630

برای تعمیر دستگاهم نیاز به سرویسکار دارم آیا شما فرد مورد اعتمادی را سراغ دارید؟

در اغلب شهرهای ایران تلفن همکاران تعمیرکار و متخصص را داریم و در صورت درخواست شما می توانیم شما را به بهترین ها وصل کنیم .کافی است با پشتیبانی تماس بگیرید. 09013854630

همچنین در شهر تهران irantk  امکان ارائه خدمات با کیفیت را دارد.

می خواهم خودم قطعه را تعویض کنم اما دقیق بلد نیستم چه کنم؟

برای آموزش الکترونیک می توانید در انجمن تعمیرکاران ایران به نشانی www.irantk.ir عضو شوید و از آموزش های آن بهره مند شوید.